قم :
در صبحدم میلاد هشتمین خورشید ولایت، مردم انقلابی شهر خون و قیام در جوار كریمه اهل بیت(ع) میزبان خورشید انقلاب خواهند بود.
قم امروز، حال و هوای دیگری دارد، مردم این دیار از آغاز دهه كرامت كه مصادف با میلاد كریمه اهل بیت(ع) است تا پایان این دهه مبارك كه مصادف با سالروز میلاد امام رضا(ع)، برای دیدار با رهبر معظم انقلاب لحظه شماری می كنند.
مراجع معظم تقلید، بزرگان حوزه، طلاب، دانشگاهیان، اقشار مختلف مردم شهر قم و زائران این شهر مقدس خود را آماده پذیرایی از میهمانی عزیز كرده اند كه خیر و بركت با او همراه و همزاد شده است.
امروز هفته ها انتظار به سر می آید و چشمان مردم ولایتمدار شهر خون و قیام پرچمدار عصر ظهور را چون نگینی درخشان با شور و اشتیاق فراوان احاطه خواهند كرد و برگی درخشان بر افتخارات استان قم همچون گذشته خواهند افزود.
برخی از برنامه های سفر
رهبر انقلاب به قم
مسئول ستاد تبلیغات استقبال از رهبر معظم انقلاب در قم، تعدادی از برنامه های سفر ایشان به استان را اعلام كرد.
حجت الاسلام محمدحسن نبوی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب ساعت 8 صبح امروز (سه شنبه) از تقاطع كمربندی قم- كاشان به خیابان 19 دی وارد شهر قم خواهند شد و سرتاسر خیابان 19 دی تا میدان آستانه مسیر استقبال از ایشان خواهد بود كه ایشان پس از پایان مراسم استقبال در میدان آستانه به سخنرانی خواهند پرداخت.
وی در مورد برنامه دیدارهای رهبر انقلاب گفت: ایشان صبح فردا 28 مهر در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر با خانواده شهدا و ایثارگران دیدار خواهند داشت و صبح روز پنجشنبه 29 مهر در همین مكان، دیدار عمومی با طلاب حوزه علمیه خواهند داشت.
نبوی ادامه داد: دیدار ایشان با اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و شورای عالی حوزه علمیه نیز روز شنبه اول آبان برگزار خواهد شد و دیدار ایشان با بسیجیان استان در صبح روز یكشنبه دوم آبان در شبستان امام خمینی(ره) برگزار می شود؛ ضمن اینكه ایشان یكشنبه شب دیداری با فضلا و اساتید حوزه های علمیه در مدرسه فیضیه خواهند داشت.
وی گفت: رهبر انقلاب روز دوشنبه سوم آبان نیز با طلاب غیرایرانی مقیم قم و روز سه شنبه چهارم آبان با جوانان و دانشجویان استان قم دیدار خواهند داشت و روز چهارشنبه پنجم آبان هم اعضای هیئت دولت و مسئولان استان نشستی مشترك در حضور ایشان خواهند داشت.
گفتنی است به گزارش خبرنگار ما شهردار قم از بازدید رهبر انقلاب اسلامی در سفر خود به قم از پروژه مسیر حرم جمكران خبر داد.
عابدینی پور افزود: از رهبر معظم انقلاب به طور رسمی دعوت شده كه از پروژه مستقیم حرم جمكران بازدید كنند.
گفتنی است امضای طومار «میثاق با ولایت تا شهادت» توسط مردم انقلابی قم و انتشار شجره نامه رهبر معظم انقلاب توسط مدیركل اوقاف و امور خیریه استان قم از حاشیه های سفر رهبر معظم انقلاب به استان قم به شمار می رود.
تعطیلی دروس حوزه
در روز استقبال از رهبر انقلاب
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین عباسی، با اشاره به سفر امروز رهبر معظم انقلاب به قم و شور و هیجان عامه مردم به خصوص طلاب برای استقبال از ایشان، اظهار داشت: در زمان استقبال ولی امر مسلمین كلیه دروس حوزه علمیه قم تعطیل خواهد بود.
بنابر این گزارش معاون آموزش مركز مدیریت حوزه های علمیه خواهران نیز از تعطیلی دروس بانوان طلبه در روز ورود رهبر معظم انقلاب به قم خبر داد و گفت: با برنامه ریزی هایی كه شده استقبال بی نظیری از معظم له صورت می گیرد و دروس مدارس علمیه خواهران استان قم در روز ورود ایشان به قم تعطیل خواهد بود.
آیت الله جعفر سبحانی صبح دیروز هنگام رفتن به درس خارج خودروی خود را با تصویر رهبر معظم انقلاب مزین كرده بود.
حضور رهبر انقلاب در قم
مایه مباهات است
حضرت آیت الله علوی گرگانی تشریف فرمایی رهبر معظم انقلاب به قم را اقدامی مبارك دانسته و افزود: حضور رهبر معظم انقلاب مایه مباهات و خیر و بركت است.
وی در جمع دانش آموزان دبیرستان شاهد اراك با اشاره به نقش شهدا در طول دوران دفاع مقدس گفت: در طول 8 سال جنگ تحمیلی، شهدا نقش موثری در احیای انقلاب و نظام اسلامی داشتند بنابراین انقلاب از بركت خون شهدا است.
این مرجع تقلید با بیان این كه رهبری و مراجع تقلید و روحانیت دوستدار جوانان هستند، ادامه داد: امام زمان(عج) نیز جوانان را دوست می دارند پس همواره به توصیه آن حضرت عمل كنید.
همچنین آیت الله «عباس كعبی» عضو خبرگان رهبری سفر رهبر انقلاب اسلامی به شهر مقدس قم را سفری تاثیرگذار و تاریخی در عرصه های مختلف عنوان و آن را عامل تقویت انگیزه ها و دمیدن روحی تازه در تحولات حوزه های علمیه توصیف كرد.
حجت الاسلام و المسلمین «محسن غرویان» استاد حوزه علمیه، نیز سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به قم را همراه با بركات و دستاوردهای مهمی در آینده ارزیابی می كند و درباره موضوع تحول در حوزه نیز گفت: ایشان كه در متن مسایل اجرایی كشور و مدیریتی و نیز پیاده سازی احكام اسلامی هستند، بهتر از هر كسی می توانند در تعیین موضوعات درسی و محتوای كتب حوزوی، اثرگذار باشند.
حجت الاسلام والمسلمین «احمد مبلغی» رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی نیز این سفر را مایه بركات فراوان برای شهر قم دانست و حضور رهبر معظم انقلاب در میان حوزویان و مباحثی مانند تحول در حوزه رامهم ارزیابی كرد.
حجت الاسلام والمسلمین «مدبر» از روحانیان و مدرسان حوزه علمیه نیز با اشاره به اهمیت سفر رهبر فرزانه انقلاب به قم افزود: موضوع تحول در حوزه، بویژه در بخش تفكر و اندیشه، نیازمند فضای تقابل و تضارب آراء است كه ایجاد چنین فضایی در حوزه كار چندان ساده ای نیست كه رهبر معظم انقلاب می توانند این قدم مهم را بردارند.
سفر رهبر انقلاب بركات ویژه ای برای مردم و حوزویان قم دارد
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: مردم، حوزه و حوزویان برای سفر رهبر معظم انقلاب به قم لحظه شماری می كنند.
به گزارش ایسنا، آیت الله محمد یزدی با اشاره به سفر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای به قم افزود: مقام معظم رهبری در دیدارهای قبلی با حوزویان و جامعه مدرسین و در ملاقات هایی كه با شخصیت های حوزوی داشتند نسبت به وضعیت حوزه رهنمودهای خاصی داشتند كه رهنمودهای تكمیلی ایشان در پیشبرد حوزه های علمیه نقش شایانی خواهد داشت و این سفر غیر از بركاتی كه برای استان و مردم قم و كشور خواهد داشت برای حوزه نیز بركات ویژه ای دارد.
بسیاری از شبهات و توهمات دشمنان با سفر رهبر انقلاب خنثی می شود
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: سفر رهبر انقلاب به قم از نظر سیاسی نیز آثار خوبی دارد و در مقطع كنونی كه برخی دشمنان به دنبال ایجاد شبهه در كشور هستند این سفر می تواند خنثی كننده بسیاری از شبهات و توهمات باشد.
نماینده تبریز یادآور شد: سفر ولی امر مسلمین به استان قم هم از لحاظ زمانی و هم از نظر ضرورت عقلانی سفری با ارزش است و مردم این استان بی صبرانه منتظر حضور مقام معظم رهبری در شهر خود هستند.
محمدحسین فرهنگی افزود: حضور پربركت رهبر معظم انقلاب در این پایگاه و شهر مقدس، مهم و تاریخی بسیار مغتنم و ارزشمند خواهد بود.
حوزه های علمیه قم تشنه دیدار
با رهبر انقلاب هستند
رئیس مركز بزرگ اسلامی مهاباد، گفت: حوزه های علمیه قم تشنه حضور رهبر انقلاب هستند.
حجت الاسلام والمسلمین «سعید عسكری» در آستانه سفر رهبر معظم انقلاب به قم، ازآن به عنوان یك سفر تاریخی یاد كرد و افزود: شور و شوق حاصل از این سفر از چند روز گذشته شهر قم و اقشار مختلف مردم این شهر را فرا گرفته و استقبالی كه از ایشان به عمل خواهد آمد، بسیار پرشور خواهد بود.
وی، دیدار با علما و روحانیون، مراجع عظام و سایر اقشار مردم در این سفر را از حیث تاثیرگذاری در تمامی ابعاد حایز اهمیت خواند و تاكید كرد: این سفر اثرات خوب خود را خواهد گذاشت.
حجت الاسلام عسكری گفت: این سفر نسبت به دیگر سفرهای رهبر فرزانه انقلاب، تفاوتهای فاحش و اثرات مثبت بسیاری در بعد ملی و فراملی خواهد داشت.
وی اظهار داشت: شهر قم، شهری است كه حرم حضرت فاطمه معصومه(س) در آنجا واقع شده و با توجه به شرایط زمانی كه در آن قرار داریم، مردم منطقه، روحانیون و طلاب حوزه های علمیه، تشنه حضور رهبر معظم انقلاب هستند.
در همین رابطه آیت الله عبدالنبی نمازی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و عضو مجلس خبرگان رهبری، در گفت وگو با رسا، با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به استان قم، این سفر را در ابعاد مختلف دارای دستاوردها و بركات فراوان برای شهر مقدس قم و حوزه های علمیه ارزیابی كرد.


منبع : keyhannews.ir

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 مهر 1389    | توسط: محمد حسین مودی    | طبقه بندی: سیاسی،     |
نظرات()